Twoje dziecko nie lubi rano zakładać skarpetek i gdy tylko zobaczy, że spieszysz mu z pomocą, ma ochotę uciec? Wiele dzieci nie lubi porannego wstawania z łóżka, a tym samym ubierania się. Tym bardziej, gdy rodzice spieszą się i chcą swoją pociechę jak najszybciej odwieźć do przedszkola, żłobka lub szkoły. Dzisiejsze sklepy z butami i skarpetkami wpadły na wspaniały, niemalże terapeutyczny pomysł, jak zachęcić najmłodszych do bezproblemowego ubierania się i wstawania rano w tempie ekspresowym, bez wylewania przy tym łez i krzyków rozpaczy. Dzięki dołączeniu skarpetek do ofert sprzedaży produktów obuwniczych dla najmłodszych właściciele sklepów internetowych mają też szansę więcej zarobić. Kolorowe skarpetki trafiają do serc zarówno dziewczynek i chłopców. Wreszcie znika u najmłodszych odruch obrzydzenia, bo na skarpetkach można nosić wizerunek ulubionego bohatera animowanego. A to dostarcza mnóstwo radości!

Skarpetki kolorowe lekiem na poranny smutek u dzieci

Psychologowie stwierdzają, że kolorowe elementy garderoby dziecięcej pozwalają najmłodszym rozchmurzyć się w stresujących i często niewygodnych dla nich sytuacjach. Na dziecięcych skarpetkach widnieć mogą elementy graficzne właściwie z każdej tematyki wpływającej na to, że świat najmłodszych staje się bardziej przyjazny i ciepły w barwach. Każdy rodzic może swojemu dziecku sprezentować np. skarpetki w:

– żyrafy z długą szyją

– ananasy

– połówki pomarańcza

– frytki w czerwonym kartoniku

– smerfy

– różowe słonie

– lizaki

– baloniki

– kubki z coca colą

– popcorn

– jeże

– choinki i drzewa liściaste

– słoneczka

– księżyce

– cukierki i ciastka

Projektanci dziecięcych skarpetek na start!

Projektanci zajmujący się przygotowywaniem wzorów na skarpetki mają pełne pole do popisu. Na dziecięcej skarpetce, niby niewielkiej rozmiarowo pod kątem roboczym, można przedstawić małe dzieła sztuki graficznej, animacyjnej dla najmłodszych. Wciąż poszerzane są tematy, jakie można wykorzystywać przy projektowaniu bielizny osobistej nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Fenomen kolorowych skarpetek wykracza daleko poza granice typowo dziecięcego świata, czego dowodem jest umiejętne przemycanie kolorowych wzorów do klasycznej mody męskiej. Dzisiaj Panowie raczej już nie wstydzą się zakładać kolorowych skarpetek w pasy, grochy czy romby, choć kilka lat temu tego rodzaju zabiegi uznawane były za coś cokolwiek dziwnego. Moda w każdym kierunku nabiera dzisiaj znacznie większego luzu. Jednym to odpowiada, inni od tego typu rozwiązań wolą trzymać się z daleka.